דף בית / מאמרים / למה עדיף להמיר מטבע חוץ בארץ לפני הטיסה?

למה עדיף להמיר מטבע חוץ בארץ לפני הטיסה?

בעוד כמה זמן תצאו לחופשה בחו"ל וודאי חשבתם באיזו צורה להמיר את הכסף הישראלי שלכם למטבע חוץ. כיום יש המון דרכים מגוונות להמיר כסף לחו"ל, אבל הדרך הבטוחה ביותר והמומלצת ביותר היא המרת הכסף בארץ ולא בחו"ל. הסיבות לכך הן רבות, אנו נמנה כמה מהן במאמר זה.

המרת מטבע חוץ במחיר טוב יותר

אחד היתרונות של המרת כסף בארץ ולא בחו"ל זה למעשה המחיר הנמוך. עמלות ההמרה בחו"ל הן גבוהות יותר ובארץ גם הבנקים וגם חנויות הצ'יינג' באות לקראת הנוסעים ומאפשרות עמלות המרה נמוכות יותר. גם בניהם שווה לעשות סקר שוק, אך חשוב לדעת שבכל מקרה הם יותר משתלמות מההמרה בחו"ל. כאשר רוכשים מט"ח בחו"ל ניתן לעשות זאת באמצעות חנויות הצ'יינג' אשר לוקחות עמלות שונות ומגוונות ובעיקר יקרות עבור תיירים או בכרטיס אשראי שלרוב העמלות הן כ3.6 אחוז ולפעמים יותר, כאשר בארץ אנו מדברים על עמלות של 1 אחוז או 1.6. ההבדל הוא משמעותי ולכן עדיף לכם להמיר בארץ.

המרה לכסף מזויף

כאשר אתם ממירים כסף ישראלי בחנויות הצ'יינג' בחו"ל, אין לכם דרך לדעת האם הכסף שהרגע המרתם בעמלות כל כך יקרות הוא אמיתי או מזויף. חנויות הצ'יינג' הן חנויות פרטיות ללא פיקוח מסוים, בחו"ל אתם בהחלט יכולים להיתקל בעקיצות מסוג זה ולגלות זאת רק לאחר שהמרתם את הכסף. לכן מאוד לא מומלץ לעשות את ההמרה בחו"ל. כמו כן, העמלות שם יקרות מאוד, במיוחד באזורים של התיירים. 

אז איפה כדאי להמיר כסף בארץ?

בארץ יש לכם מספר אפשרויות להמרת מט"ח. הדרך הראשונה היא למעשה דרך הבנקים. הבנקים מספקים המרת מטבע זר. להמרה זו מלווה עמלה. הבנקים נחשבים למקום הכי בטוח לבצע המרת כספים, אך קחו בחשבון שזו האפשרות היותר יקרה בארץ. אפשרות נוספת היא לגשת לבנק הדואר, שם לא תשלמו עמלה, אבל תהיו מוגבלים רק למטבעות דולר, יורו וליש"ט. אפשרות נוספת היא לגשת לחנויות הצ'יינג'. רוב החנויות לא לוקחות עמלות, אך זה נתון לשיקול בעל החנות. בהקשר לזה, בידקו שעמדת הצ'יינג' פועלת תחת פיקוח של משרד האוצר, כך תוכלו לדעת שלא תקבלו שטרות מזויפים. כיום יש אפשרות נוספת למשיכה באמצעות כרטיס אשראי, כאשר שם אין עמלות, אך זה מוגבל לסכום מסוים ורק למטבעות יורו או דולר. אבל הדרך הטובה ביותר להמיר את הכסף זה המרת מטבע אונליין.

המרת כסף בשדה התעופה

זו אפשרות שקיימת כיום, אך מומלץ לעשות זאת רק אם מדובר במקרה חירום. הסיבה לכך היא שבמקומות אלו העמלות גבוהות מאוד וזה פשוט לא משתלם. אז אם יש לכם אפששרות לעשות זאת מבעוד מועד באפשרויות שהזכרנו קודם, זה עדיף בהחלט. 

לסיכום, הדרך הטובה ביותר להמיר מטבע חוץ היא ללא ספק בארץ ולא בחו"ל. יש לכך הרבה יותר יתרונות וזה כדאי לכם. 

Comments

comments

אודות צוות האתר WindFall

Avatar

בדוק גם

ממה מושפע שער המט"ח?

5 / 5 ( 1 vote ) העידן בו אנו חיים הוא עידן גלובאלי, עידן …

נגישות